- Wybierz filię - poznaj ofertę -

OSK Model
OSK Model Warszawa Centrum
OSK Model Warszawa Tarchomin
OSK Model Warszawa Bródno
OSK Model Warszawa Praga
OSK Model Legionowo
OSK Model Nowy Dwór Mazowiecki

Jesteś na Stronie głównej
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL
  • Pokaz slajdów OSK MODEL

Zapisz się na kurs
Instruktorzy
WORD
superprawojazdy.pl
Eco Driving
Eco Driving - Kurs Prawa Jazdy Warszawa Bielany i Żoliborz
Dyplom dla OSK Model - Nauka Jazdy Warszawa Żoliborz, Bielany

Zapewniamy najwyższą jakość szkolenia za rozsądną cenę!

Wiadomości ze świata prawa jazdy

Wisłostradą można już jechać szybciej

2011-10-01

Ograniczenie prędkości do 50 km/h na sześciopasmowej Wisłostradzie w Warszawie, to jeden z absurdów, na który kierowcy zwracali uwagę już w momencie wydania decyzji o obniżeniu szybkości. Jak opisywały media jazda Wisłostradą wygląda nieco komicznie. Samochody mkną tunelem w stronę Bielan, żeby ostro zwolnić na jego ostatnich metrach. Tutaj poruszają się z dozwoloną prędkością 50 km/h, bo tuż za wylotem tunelu lubią ustawić się policjanci z radarem.
Po minięciu newralgicznego punktu, auta znowu przyśpieszają. Dzisiaj już jest inaczej - trasę podzielono na 3 strefy prędkości.

Do Mostu Gdańskiego można jechać nawet 80 km/h, a na kolejnym odcinku, aż do trasy Siekierkowskiej 70 km/h. Wyjątkiem jest tunel przy moście Świętokrzyskim, gdzie w dalszym ciągu prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Stare oznakowanie pozostawiono także za węzłem Witosa .

Z prędkością 70 i 80 km/godz. możemy już jeździć Wisłostradą, zmienione ograniczenie obowiązują właśnie od 1 października br. Na północnym odcinku Wisłostrady można jeździć szybciej już kilka dni wcześniej - zapowiadał rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj.

- Na Mokotowie prace potrwają do 30 września, bo potrzebna jest korekta skrzyżowania Wisłostrady z ul. Wilanowską - wyjaśnia. W tym miejscu nie będzie można skręcać w lewo: z Wisłostrady w Wilanowską w kierunku Solca ani z Wilanowskiej w stronę tunelu i Łomianek. Docelowo podwyższenie prędkości obejmie Wisłostradę aż do Trasy Siekierkowskiej. Od mostu Grota do Gdańskiego mamy jeździć 80 km/godz., a dalej do Trasy Siekierkowskiej - 70 km/godz. Tylko w tunelu Wisłostrady będzie nadal 50 km/godz.

Źródło: prawodrogowe.pl

Włącz myślenie: zapnij pasy sobie i dziecku

2011-05-20

Kampanie "Włącz myślenie" organizowane są co roku. O zapinaniu pasów przypominały już pod hasłem "Ostatni wyskok" - jak widać nieskutecznie. Dlatego kilka dni temu ruszyła kolejna edycja poświęcona zapinaniu pasów bezpieczeństwa i wożeniu dzieci w fotelikach.

Przeciętny Polak wie, że prawo nakazuje zapinania pasów w samochodach. Pomimo, że 85% kierowców i 81% pasażerów zapina pasy bezpieczeństwa z przodu pojazdu, to zaledwie połowa kierowców (49%) i pasażerów (54%) zapina pasy siedząc z tyłu samochodu.

Wyniki badań przeprowadzonych na grupie 1 500 osób w marcu i kwietniu 2011 r. pokazują, że kierowcy w Polsce nie mają wykształconego nawyku zapinania pasów przed wyruszeniem w drogę i nie traktują ich jako sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa. Jako wymówkę dla niezapinania pasów bezpieczeństwa podają jazdę na krótkiej trasie czy niewygodę. Pasy zapinamy najczęściej jadąc w długą trasę, kiedy panują ciężkie warunki lub kiedy wiemy, że możemy zostać skontrolowani przez policję. Z kolei foteliki dziecięce, choć zazwyczaj stosowane, nie są dobrze dobierane do dziecka, a następnie prawidłowo mocowane w samochodzie.

Większość Polaków zgadza się jednak, że policja powinna częściej weryfikować zapięcie pasów zarówno u kierowcy, jak i pasażerów mimo tego iż, 34% stwierdziło, że liczba kontroli w ciągu 3 ostatnich lat wzrosła.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Polacy lekceważą znaczenie pasów bezpieczeństwa, choć zwiększają one szansę przeżycia co najmniej dwukrotnie w trakcie wypadku samochodowego. Kierowcy są nieco bardziej obowiązkowi w przypadku używania fotelików dla dzieci, ale tylko 62% dzieci jest prawidłowo w nich przewożonych. Rodzice nadal nie wiedzą, jak właściwie zamontować fotelik w pojeździe, by spełniał on swoje zadanie zwiększania bezpieczeństwa - zauważa dr Andrzej Markowski psycholog, Stowarzyszenie Psychologów Transportu.

Kampania "Włącz myślenie" ma na celu propagowanie zapinania pasów przez kierowców i pasażerów samochodów oraz używanie w samochodach fotelików dla dzieci. Przez całe lato, podczas imprez w różnych miastach Polski, będą odbywały się warsztaty z udziałem policji i ekspertów odnośnie zapinania pasów i prawidłowego przypinania fotelików, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję ratowania życia.

Źródło: moto.pl

Ułatwienia dla rowerzystów

2011-05-13

21 maja wejdzie w życie znowelizowane przepisy o ruchu drogowym. Nowe regulacje szczególnie przypadną do gustu rowerzystom, ale nie oznacza to, że kierowcy aut nie będą musieli zaktualizować swojej wiedzy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zgodnie z nowymi przepisami na skrzyżowaniach będą mogły powstać specjalne śluzy. Rowerzysta będzie mógł wyprzedzić lub ominąć stojące samochody z prawej strony i ustawić się na specjalnej linii zatrzymań, która będzie wysunięta przed samochody.

Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi rowerzystom np. skręcanie w lewo na dużych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną.

Dodatkowo nowelizacja pozwala na tworzenie specjalnych pasów ruchu dla rowerów. Miałyby one powstawać z prawej strony jezdni, a rowerzysta, który poruszałby się takiem pasem i chciał przejechać przez skrzyżowanie na wprost, będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami skręcającymi w prawo.


Źródło: Wp.pl, Dziennik Gazeta Prawna.

Prawo jazdy na skuter...

2011-05-05

...ale dopiero za dwa lata. Choć nowelizacja pojawiła się w styczniu tego roku, nowe przepisy zaczną obowiązywać od 2013. Wtedy jedynym uprawnieniem do prowadzenia skutera o poj. 50 ccm będzie prawo jazdy kat. AM

Nowelizacja ustawy o kierującymi pojazdami była potrzebna, bo ilość skuterów i kierowców jeżdżących bez uprawnień rosła w zastraszającym tempie. Jej ogłoszenie narobiło jednak niemałe zamieszanie. Najbardziej zainteresowani nie wiedzą, czy do prowadzenia skutera potrzebne jest prawo jazdy czy nadal ważna jest karta motorowerowa. Czy skuterem do 50 ccm można kierować bez uprawnień?

Ustawa była przedstawiona na posiedzeniu Sejmu RP w dniu 04 stycznia 2011 roku po poprawkach wniesionych przez Senat RP. Wchodzi w życie w dwa lata od dnia jej ogłoszenia - tłumaczył asp. szt. Jarosław Gnatowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zgodnie z ustawą, od 2013 roku zamiast karty motorowerowej będzie wydawane prawo jazdy kategorii AM uprawniające do prowadzenia motorowerów i lekkich pojazdów czterokołowych. Będzie je można zdobyć od 14. roku życia.

Kto uniknie nowych regulacji? Każdy, kto przed 2013 rokiem ukończy 18 lat, albo zdobędzie kartę motorowerową. W tym drugim przypadku dokument wydany przez dyrektora szkoły zostanie wymieniony na prawo jazdy kategorii AM bez potrzeby ponownego zdawania egzaminu.

Istotą zmian było zmuszenie młodych ludzi do pozyskania wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Przepisanie uprawnień z automatu wydaje się być ryzykowne. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w przyszłym roku dyrektorzy szkół nie będą zarzucania wnioskami o wydanie karty motorowerowej.


Źródło: moto.pl^ Powrót na poprzednią stronę.


Dane teleadresowe

Filia Tarchomin
Warszawa ul. Mehoffera 26 lok. 25

Filia Bródno
Warszawa ul. Bazyliańska 20

Filia Bielany
Warszawa ul. Wólczyńska 57

Filia Legionowo
ul. Piłsudskiego 33 lok. 304

Filia Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Paderewskiego 2

Telefony:
504 24 54 84, 697 33 42 41

krystman.ovh.org